Connect with us

Lifestyle

Goca i dinit?! Këto janë 4 gjërat që shikojnë meshkujt në fshehtësi tek vajzat!

Published

on

Ekziston një mendim se meshkujt nuk i kushtojnë rëndësi detajeve të vogla dhe shohin vetëm gjërat sipërfaqësore.

Mirëpo, gjinia mashkullore thellë thellë interesohet për disa gjëra që mbase nuk ju kishin shkuar në mendje. E mira është t’i mësoni dhe t’i shfrytëzoni në avantazhin tuaj.

Shprehjet e fytyrës

Ndoshta surprizoheni, por meshkujt nuk vënë re vetëm sinjale të dukshme si lotët ose buzëqeshjet. Ata gjithashtu shohin sytë e ftohtë dhe pakënaqësinë e lehtë ne buzë. Është absolutisht e gabuar të mendosh se burrat nuk mund të lexojnë emocione.

Aftësia për të lexuar fytyrat u jep atyre një mundësi për të kuptuar se çfarë duan gratë edhe para se t’i njohin. Ky komunikim joverbal (pa fjalë) mund të nxisë burrat, sepse i ndihmon ata të ndihen të veçantë.

Ngjyrat e veshjeve

Ky truk është shumë i thjeshtë. Të gjithë e dinë se ngjyrat ndikojnë në humor, emocione dhe në oreksin tonë në mënyra të ndryshme. E kuqja simbolizon energjinë dhe pasionin, e zeza elegancën, besueshmërinë dhe drojën ndërsa roza ngrohtësinë dhe ëmbëlsinë. Pra, kur një grua zgjedh një ngjyrë të caktuar për të dalë me të dashurin ose bashkëshortin, ajo dërgon sinjale për humorin e saj.

Këndon apo jo në dush?

Kur ne bëjmë dush, jemi vetëm dhe të qetë. Niveli i stresit zvogëlohet dhe rritet ndjenja e kënaqësisë. Do mendoni me të drejtë ku lidhet këndimi në dush me meshkujt? Nuk është për t’u habitur pasi burrat i kushtojnë vëmendje sepse ata i imagjinojnë partneret e tyre në dush.

Pijet që ajo preferon

Preferencat në pije si edhe në ushqim dhe rroba, mund të tregojnë shumë për një person. Disa meshkuj i kushtojnë rëndësi se çfarë porosit e dashura e tyre, sipas class. Ata vënë re gjithashtu nëse gratë konsumojnë alkool për të kuptuar nëse janë apo jo të varura.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lifestyle

‘Alketa Vejsiu kunder te gjitheve’ debati për ‘Taramelen’, Alketa ja mbyll gojën një herë e mirë…

Published

on

Alketa Vejsiu ka qenë një ndër personazhet më të komentuara ditët e fundit për shkak të debatit të madh që është hapur në lidhje me historinë e Xheison Baftit.

Gjatë puntatës së fundit, Alketa nëpërmjet një videoje tregoi kushtet e vështira në të cilat rritej vogëlushi dhe i kërkoi të gjithëve që të kontribuonin sa do pak që atij t’i ndërtohej një shtëpi.

Mirëpo, lidhur më këtë nismë por edhe me mënyrën se si fëmijët trajtohen në emisionin e njohur ka pasur shumë reagime.

Përveç Olti Currit dhe psikologes Jeta Tocila, ditën e djeshme reagoi dhe moderatorja e emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, Ola Bruko e cila përveç se kritikoi ashpër spektaklin tha se Xheisonit do t’i mbetet për gjithë jetën  damka ‘Taramele’, që i është vendosur pikërisht në këtë spektakël.

Lidhur me këto deklarata aspak të mira ka reaguar pak minuta më parë moderatorja Alketa Vejsiu nëpërmjet një postimi. Ajo ka publikuar një foto të shkëputur nga spektakli dhe pranë saj ka shkruar:

“E mira fiton gjithmonë! Në këtë vend s’ka dyshim, ka shumë më shumë njerëz të mirë seç mendojmë të gjithë ne! Faleminderit! Zoti ju bekoftë”, ka shkruar Alketa pranë fotos duke nënkuptuar që kjo është një përgjigje për të gjithë ata që e kritikojnë.

Continue Reading

Lifestyle

Harrojini të ngushtat: Ja si duken XHINSET me te famshme të momentit/ Foto

Published

on

Xhinset e ngushta prej vitesh kanë qenë të preferuarat tona, por duket se ka ardhur koha t’i zëvendësojmë!

Konkurrentet më të forta të tyre janë këto!

Modeli vintage i xhinseve po tërheq gjithnjë e më tepër vëmendjen e vajzave

Të cilat zgjedhin një palë të tilla për t’i kombinuar në mënyra nga më të ndryshmet.

Xhins nga koka tek këmbët! Nëse ka një prerje xhinsesh që të bëjnë të dukesh sa elegante aq edhe stil, janë këto!

Të drejta në fund dhe me bel të lartë. Kombinohen me çfarëdo që t’ju shkojë ndër mend.

Koha e xhinseve të bardha! S’keni ende një palë të tilla?!

Pamja minimaliste s’është dukur kurrë më bukur..

Continue Reading

Lifestyle

Boll vuajtët me dyll dhe piskatore, kjo është metoda e vetme që eleminon qimet mbi buzë/ receta

Published

on

Kur bëhet fjalë për depilimin, të gjitha mundohemi ta shmangim sa më shumë që është e mundur.

Na besoni, nuk ka të bëjë aspak me higjienën personale të secilës prej jush, sesa me dhimbjen që sjell shkulja e qimeve me rrënjë. Megjithatë nëse depilimin e këmbëve apo krahëve mund ta vononi sa më shumë të jetë e mundur, me atë të fytyrës nuk mund të bëni ‘’shaka’’.

Qimet mbi buzë janë të dukshme, madje mos guxoni t’i mbuloni me krem pudër pasi do të bien akoma më shumë në sy. Ruajeni qe ta keni kete recete BIO

Ndërmjet mënyrave torturuese si piskatorja, depilimi me pe, me dyll apo receta e gjyshes me sheqer, Living ju sjell metodën më të thjeshtë dhe më pak të dhimbshme të mundshme, të cilën duhet ta provoni sa më parë.

Përbërësit e nevojshëm:
– 1 lugë gjelle miell bajamesh
– 1 lugë çaji sheqer kaf pluhur
– 2 të bardha veze

Në një enë shtoni gradualisht miellin e bajameve dhe sheqerin kaf dhe përziejini me njëri-tjetrin. Rrihni të bardhat e vezëve derisa të krijohet një shkumë e bardhë dhe shtojini tek mielli e sheqeri. Shtoni disa pika vaj ulliri sipas dëshirës ose çfarëdo lloj vaj esencial të keni në shtëpi. Ruajeni qe ta keni kete recete BIO ,

Aplikoni pastën në zonën sipër buzës së sipërme ku dhe dalin mustaqet, mbajeni për 5 minuta, derisa të thahet. Pasi të thahet, hiqni nga fytyra duke masazhuar fytyrën në formë rrethore. Pastaj, mund të lani fytyrën dhe të shikoni rezultatin. Do të ngeleni pa fjalë. Mos harroni të përdorni një krem hidratues pas heqjes së maskës. Shiko vidoen me poshte per me shume.

Continue Reading

Trending

Top Black Out eshte krijuar si nje platforme e re ku do te keni mundesine te gjeni lajmet me pikante dhe gjithcka tjeter rreth modes, keshillave te bukurise dhe te rejave me te fundit te televizionit. Copyright © 2018 Top Black Out