Connect with us

Femra

Super Hëna e përgjakur, ja cilat janë shenjat e horoskopit që do t’u ndryshojë jeta

Published

on

Një super Hënë e përgjakur u shfaq mbrëmjen e djeshme në qiell, dhe fotografitë e shkrepura nga një cep i botës në tjetrin ishin thjesht spektakolare.

Por përveç bukurisë së paanë, ashtu si çdo lëvizje astrologjike, Hëna e përgjakur la gjurmën e saj edhe në shenjat e horoskopit.

Shenjat e zjarrit: Dashi, Luani, Shigjetari

Gjatë eklipsit të Hënës, do të krijohet një moment që duhet jetuar në maksimum me një sprint krejtësisht të ri, sidomos falë Jupiterit tek Shigjetari që ndriçon rrugën e shenjave të zjarrit. Pas një viti paksa të ndrydhur për sa i përket marrëdhënieve të dashurisë, më në fund tre shenjat e mësipërmed do të përkedhelen nga fati dhe do të provojnë ndjenja të reja për dikënd. 

Shenjat e tokës: Demi, Virgjëresha, Bricjapi

Me rikthimin e Uranit në shenjën e Demit parashikohen moment të papritura gëzimi dhe euforie që i bëjnë Demin, Virgjëreshën dhe Bricjapin, protagonistët e festave më të bukura të vitit të ardhshëm. Duhet të jeni të vëmendshëm ndaj influencave të Saturnit në Bricjap, që do të shfaqë fuqinë maksimale të energjisë dhe grintën tek shenjat e tokës duke i bërë të parezistueshme, sidomos në fushën e dashurisë dhe miqësisë.

Shenjat e ujit: Gaforrja, Akrepi, Peshqit

Shenjat e ujit janë të pandalshme. Këmbëngulja e tyre do të jetë si një valë shpërthyese së cilës i duhet kushtuar vëmendje. Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit kanë në fakt një objektiv shumë preçiz në kokën e tyre dhe bëhet fjalë për para, shumë para. Hëna e përgjakur do të sjellë dëshirën për pushime të shpeshta, aventura ekzotike dhe lukse të vogla e shenjat e ujit do të jenë të gatshme t’u japin jetë këtyre dëshirave.

Shenjat e ajrit: Binjakët, Peshorja, Ujori
Më në fund momenti i Binjakëve, Peshores dhe Ujorit! Shenjat e ajrit nuk kanë qenë protagoniste të horoskopit prej disa kohësh,  por tashmë, me gjithë ndikimet e planeteve që janë të gatshme të ndihmojnë këto shenja, do të përjetojnë një rilindje reale të brendshme.

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Argetim

5 Ditet me te mira te muajit MAJ kur mund te prisni floket qe tju rriten me shpejt/ datat

Published

on

Astrologët, siç e dini, janë në gjendje të shpjegojnë gjithçka na ndodh në jetë me lëvizjen e Hënës.

Nuk mbeten thjesht këshillat e gjysheve.

Edhe flokët, të gjatë apo të shkurtër, ndikohen nga Hëna dhe sinjalet e saj.

Nëse i presim në ditët më të mira, atëherë stimulojmë rritjen ose jo në periudha të ndryshme.

Sa i përket muajit maj, astrologët thonë se ditët më të mira për të prerë flokët dhe për të stimuluar rritjen e tyre janë:

23 maj, 2019

25 maj, 2019

26 maj, 2019

29 maj, 2019

30 maj, 2019

Një vëzhgim afatgjatë i fazave hënore dhe ndikimit në shëndetin e flokëve ka arritur në përfundimin se koha më e mirë për prerjen e flokëve është Hëna e Plotë. Kjo, sipas studiuesve, shpjegohet me faktin që organizmi ynë, si strukturë biologjike, ndikohet fuqishëm nga ritmet natyrore.

Periudha e Hënës së Plotë është koha kur çdo gjë është e mbushur me energji. Gjatë kësaj kohe, kjo energji është e lartë, ndaj rekomandohet që ta pastrosh duke prerë flokët (vetëm një prerje majash është e mjaftueshme).

Nëse do që të flokët të të rriten shpejt, por edhe të kesh rrënjë të forta, atëherë është mirë që flokët t’i presësh gjithmonë sipas ciklit hënor.

NUK duhet t’i presësh flokët

Gjatë Hënës së Re (është periudhë kritike për trupin)

Në ditën e 9-të të Hënës

Në ditën e 15-të të Hënës (kontrollo fazat hënore dhe shenjën e horoskopit kur duhet të zgjedhësh ditën më të mirë)

Kur hëna është 23-ditëshe

Në grafikun e mëposhtën, janë të shënuara me të gjelbër ditët e rekomanduara për të prerë flokët gjatë këtij muaji dhe me të kuqe ditët që nuk rekomandohen. Bej zgjedhjen më të mirë.

Continue Reading

Femra

Kete lloj fustani vetem Jeniffer Lopez mund ta veshi, shikoni sa bukur i rri asaj/ Foto

Published

on

E ka treguar se ka nje lloj dobësie për këtë ngjyrë, të cilën jo shumë e preferojnë, sepse në fakt, edhe nuk i shkon të gjithëve! Por Jennifer Lopezit I rri mjaft mirë jeshilja-neon, ndaj dhe nuk ngurron ta përdorë.

Së fundi, në këtë ngjyrë kishte zgjedhur fustanin me të cilin u shfaq në programin: “ Jimmy Kimmel Live!“, kur foli për Shën Valentinin e parë me të fejuarin Alex Rodriguez, dhe tregoi sesi ai e kishte “mbytur“ me lule, cokollata e ëmbëlsira.

Paradite ndërkohë, ishte veshur thjeshtë, me një kostum gri e bluze të bardhë, por edhe atë lloj thjeshtësie e kishte thyer me syzet e diellit me xhama pasqyrë e këpucët më taka e lidhëse deri tek kyci!

Continue Reading

Femra

4 Sekretet që parukierët nuk ja u thonë, por i mbajnë për vete! Mësojini tani

Published

on

Një model i mirë mund të përmirësojë ndjeshëm vetëvlerësimin e një gruaje dhe ta bëjë më të bukur gjithë ditën e saj.

Megjithatë, takimi me një parukier nuk garanton gjithnjë një rezultat të mirë. Kryesisht sepse çdo stilist ka sekretet e tij dhe ata nuk kanë për qëllim gjithmonë të bëjnë flokët tuaj të duken bukur dhe të shëndetshëm. Ka disa sekrete që duhet të dini përpara se të shkoni për të prerë flokët tuaj:

-Tregojini parukjerit tuaj jo vetëm modelin që doni por dhe ato që nuk ju pëlqejnë: Para takimit tuaj të ardhshëm për të prerë flokët, gjeni disa fotot të modeleve që ju pëlqejnë dhe disa variante absolutisht të papranueshme. Do të ishte mirë nëse mund t’i tregonit saktësisht ato që doni si rezultat përfundimtar. 

-Është e pamundur të keni ngjyrën që dëshironi vetëm pas një séance tek parukierja: Nëse ju keni mbajtur një ngjyrë të errët flokësh për gjithë jetën dhe tani doni të bëheni bionde epo është e pamundur. Përgatituni të harxhoni shumë para deri sat ë bëheni një vajzë me flokë platin. 

-Krehja me onde fsheh gabimet e parukjerit: Një stilues flokësh mund të përdorë një mashtrim të thjeshtë për të fshehur gabime të vogla të bëra gjatë lyerjes ose prerjes së flokut tuaj. Për të vlerësuar punën e stilistit, kërkoni t’i krihni flokët drejtë.

– Kur vendosni prerjen tuaj të ardhshme, mos i kushtoni vëmendje vetëm formës suaj të fytyrës, por edhe strukturës së flokëve. Për shembull. Kjo është arsyeja pse gratë me floke me onde të nuk rekomandohet të kenë prerje gjeometrike.

Continue Reading

Trending

Top Black Out eshte krijuar si nje platforme e re ku do te keni mundesine te gjeni lajmet me pikante dhe gjithcka tjeter rreth modes, keshillave te bukurise dhe te rejave me te fundit te televizionit. Copyright © 2018 Top Black Out